Logo Loading
Kosmetologia diagnostyka

Antygen Helicbacter pylori w kale

Helicobacter pylori jest gram-ujemną bakterią, zaliczaną do pałeczek. Bakteria ta zasiedla powierzchnię komórek nabłonkowych błony śluzowej części przedodźwiernikowej żołądka. Wywołuje szereg chorób żołądkowo-jelitowych, takich jak dyspepsja czynnościowa (ból w nadbrzuszu), wrzody żołądka i dwunastnicy, przewlekłe zapalenie żołądka, raka żołądka. Szacuje się, że bakteria ta odpowiada za 80% przypadków choroby wrzodowej żołądka i 90% przypadków choroby wrzodowej dwunastnicy. Oznaczenie obecności antygenu H. pylori w próbce kału jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną, wykrywającą aktywną infekcję. Test charakteryzuje się wysoką dokładnością (czułość na poziomie 91,6%, specyficzność na poziomie 94%).

Materiałem do badania jest surowica. Pacjent na miejscu, w gabinecie otrzymuje zestaw do pobrania.

1. Antygen Helicbacter pylori w kale 90 zł
Kosmetologia diagnostyka

Badanie PediMyk – diagnostyka w kierunku grzybic powierzchownych (skóra głowy i włosy).

Grzybica powierzchowna jest chorobą, którą bardzo łatwo jest się zarazić, a znacznie trudniej wyleczyć. Choroba sama nie zniknie, nie pomogą na nią także domowe sposoby. W naszym klima

cie głównym źródłem zakażeń są baseny, łaźnie, sauny (drewniane podesty), ale można się też zarazić, używając cudzych butów, skarpet lub przyborów do pedikiuru. Do infekcji grzybiczych predysponują choroby ogólnoustrojowe, np. cukrzyca, otyłość, niedokrwistość, zaburzenia hormonalne, żołądkowo-jelitowe, układu odpornościowego i krążenia, a także długa terapia antybiotykami, przyjmowanie sterydów i chemioterapia.

Rozpoznania grzybicy powinno dokonywać się po przeprowadzeniu badania mikologicznego zmienionych obszarów. Diagnostyka mikologiczna pozwala określić czynnik etiologiczny zakażenia oraz sprecyzować celowaną terapię. W ramach badania PediMyk wykrywane są grzyby dermatofitowe, drożdżopodobne oraz pleśniowe.

Materiałem do badania są zeskrobiny. Próbka pobierana jest na miejscu w gabinecie.

1. Badanie PediMyk 70-120 zł

Drogi pacjencie, przedstawiony cennik stanowi ofertę podglądową.

Z uwagi na złożoność dermatoz skórnych, większość zabiegów komponujemy indywidualnie.

Najczęstszą procedurą jest łączenie kilku różnych peelingów medycznych i/lub ampułek do mezoterapii.

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!

Zostaw swój adres e-mail:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Agata Zejfer Kosmetologia Interdyscyplinarna.