Logo Loading
Kosmetologia diagnostyka

Diagnostyka nietolerancji pokarmowych – ImuPro Screen+, ImuPro Complete

Nietolerancje pokarmowe to czynnik silnie związany z problemami na poziomie skóry – atopie, alergie, świąd, podrażnienia, łupież suchy, wypadanie włosów. Badanie nadwrażliwości pokarmowej IgG-zależnej typu III (badanie przeciwciał IgG) pozwala na diagnozę 44 (ImuPro Screen+) i 270 (ImuPro Complete) składników oraz przeciwciał przeciwko grzybom Candida.

Mechanizm nadwrażliwości IgG-zależnej (alergii pokarmowej IgG-zależnej) jest odmienny od klasycznej alergii (IgE-zależnej). Jej przyczyną jest zwiększona przepuszczalność jelita, umożliwiająca permanentne przenikanie składników pokarmowych do krwi. Skutkiem jest wytwarzanie przeciwciał swoistych przeciwko substancjom pokarmowym. Prawidłowa identyfikacja substancji uczulającej jest niezwykle trudna, ponieważ objawy alergii pokarmowej typu III (tzw. późnej) pojawiają się po dłuższym czasie od kontaktu z antygenem (nawet po 72 godzinach).

Materiałem do badania jest surowica. Pacjent na miejscu, w gabinecie otrzymuje zestaw do pobrania.

1. ImuPro Screen+ 510 zł
2. ImuProComplete 1900 zł
Kosmetologia diagnostyka

Test genetyczny w kierunku nietolerancji laktozy: polimorfizm w genie laktazy (LCT) – 13910 oraz -22018.

Objawy nietolerancji pokarmów mlecznych są powszechnym problemem. Ich przyczyną może być zaburzenie trawienia i wchłaniania cukru mlecznego – laktozy, który jest podstawowym składnikiem mleka. W kontekście problemów ze skórą, nietolerancja laktozy prowadzi do zmian trądzikowych i podrażnień na poziomie naskórka (zaczerwienienie, świąd). Wskazania do wykonania badania:

  • Objawy żołądkowo-jelitowe: nudności i wymioty, biegunki, wzdęcia, burczenie w brzuchu, nadmierne ilości gazów, przelewania i odbijanie
  • Migreny, zaburzenia koncetracji
  • Zmiany zapalne na skórze i skórze głowy.

Wyróżnia się 3 typy nietolerancji laktozy: pierwotną nietolerancję laktozy, wtórną (nabytą) nietolerancję laktozy, wrodzoną nietolerancję laktozy (alaktazję). Badania genetyczne pozwala stwierdzić predyspozycję genetyczną do pierwotnej nietolerancji laktozy.

Materiałem do badania jest surowica. Pacjent na miejscu, w gabinecie otrzymuje zestaw do pobrania.

1. Test genetyczny w kierunku nietolerancji laktozy 370 zł

Drogi pacjencie, przedstawiony cennik stanowi ofertę podglądową.

Z uwagi na złożoność dermatoz skórnych, większość zabiegów komponujemy indywidualnie.

Najczęstszą procedurą jest łączenie kilku różnych peelingów medycznych i/lub ampułek do mezoterapii.

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!

Zostaw swój adres e-mail:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Agata Zejfer Kosmetologia Interdyscyplinarna.